Promotivna simultanka Ivana Šarića povodom EP

Kao uvertiru u Europsko prvenstvo u ubrzanom i brzopoteznom šahu, koje će se održati na Zagrebačkom Velesajmu od 14. do 16. prosinca, najbolji hrvatski šahist, Ivan Šarić, odigrao je simultanku sa osobama iz javnog života (sportašima, voditeljima, političarima, pjevačima, redateljima,  novinarima, itd.) te mladim perspektivnim šahistima.

Nastupili su: Valent Sinković, Raj Kumar Srivastava (veleposlanik Indija), Silvio Marić, Joško Lokas, Džemal Mustedanagić, Stjepan Balog, Gordan Giriček, Tomislav Jelinčić, Ivan Račan, Maria Grigoryan Vučković, Danko Družijanić, Jure Brkljača, Mario Kovač, Boris Kovaček, Arsen Bauk, Damir Hoyka, Danko Cvjetičanin te mladi šahisti: Benjamin Holiga (8 godina), Sonja Stanković (11) Faust Kovač (8), Ema Gal (10), Iva Vouk (9), Luka Živić (9). Remije su izborili Valent Sinković i Ivica Račan.

Ispred Hrvatskog šahovskog saveza, pozdravio je predsjednik Ivica Brkić, (uz glavnog tajnika Alojzija Jankovića), a također prisutan je bio član Izvršnog odbora HŠS-a, Božo Mišković. Tehničku pomoć u provedbi simultanke pružio je Šahovski klub Novi Zagreb, na čelu s Andrejem Stankovićem. Prilog sa događaja u svom Dnevniku izvjestila je NovaTV.

video Ivan Šarić odradio promotivnu šahovsku simultanku