Kalendar natjecanja 2023

Kalendar natjecanja HŠS-a za 2023. godinu

1.Pojedinačno prvenstvo Hrvatske za muškarcestudeni/prosinac
2.Pojedinačno prvenstvo Hrvatske za ženekolovoz ili studeni/prosinac
3.Druga hrvatska šahovska liga za juniore – vikendi, putovanja15.02. – 15.11.
4.Druga hrvatska šahovska liga za seniore (Centar, Istok, Zapad, Jug) – vikendi, putovanja15.02. – 05.11.
5.Treća hrvatska šahovska liga za seniore – putovanja15.02. – 15.11.
6.Četvrta hrvatska šahovska liga za seniore  – putovanja15.02. – 15.11.
7.Peta hrvatska šahovska liga za seniore  – putovanja15.02. – 15.11.
8.Kadetske lige Hrvatske – Centar, Istok, Zapad, Jug15.02. – 15.11.
9.Prva hrvatska šahovska liga za juniore – Novalja10.04. – 16.04.
10.Mitropa kup (Hrvatska)10.04. – 20.04. ili 15.04.-24.04.
11.Finale Kupa Hrvatske – Mali Lošinj09.05. – 14.05.
12.30. međunarodni šahovski festival – Mali Lošinj09.05. – 14.05.
13.Prvenstvo Hrvatske za kadete do 7, 9, 11, 13 i 15 godina – Seget Donji (Trogir)20.06. – 26.06.
14.Prvenstvo Hrvatske za veterane – Seget Donji (Trogir)20.06. – 24.06.
15.Kup Hrvatske za žene15.07. – 16.07.
16.Prvenstvo Hrvatske za juniore do 17 i 19 godina – Split23.07. – 29.07.
17.I. A hrvatska liga za seniore – Mali Lošinj15.09. – 24.09. ili 13.10.-22.10.
18.I. hrvatska liga za žene – Mali Lošinj15.09. – 22.09. ili 13.10.-20.10.
19.I. B hrvatska liga za seniore – Mali Lošinj15.09. – 23.09. ili 13.10.-21.10.
20.Druga hrvatska šahovska liga za žene27.10. – 29.10.
21.Kvalifikacije za ulazak u I. B ligu16.11. – 19.11.
22.Ekipno brzopotezno prvenstvo Hrvatske05.11.
23.Pojedinačno ubrzano i brzopotezno prvenstvo Hrvatske U8-U1824.11. – 26.11.
24.Finale kadetske lige Hrvatske – Vodice26.12. – 30.12.
25.Kvalifikacije za pojedinačno prvenstvo (muškarci), Open turniri2023.

Međunarodna natjecanja FIDE i ECU

1.Ekipno SP prvenstvo za veterane2023.
2.Pojedinačno EP (m), Vrnjačka Banja (Srbija)02.03.-14.03.
3.Pojedinačno EP (ž), Petrovac (Crna Gora)18.03.-30.03.
4.Pojedinačno školsko SP, Rhodes (Grčka)13.04.-23.04.
5.Europsko amatersko prvenstvo, Perugia (Italija)15.04.-25.04.
6.Pojedinačno školsko EP, Durres (Albanija)12.05.-21.05.
7.Pojedinačno SP u ubrzanom i brzopoteznom šahu U8-U18, Batumi (Gruzija)15.05.-22.05.
8.Pojedinačno EP u ubrzanom i brzopoteznom šahu za mlade, Trebinje (Bosna i Hercegovina)10.06.-19.06.
9.Pojedinačno EP za veterane, Acqui Terme (Italija)25.06.-04.07.
11.Ekipno EP za mlade, Iasi (Rumunjska)24.07.-31.07.
12.Svjetski kupsrpanj-kolovoz
13.Pojedinačno EP za mlade U8-U18, Mamaia (Rumunjska)04.09.-15.09.
14.Kup europskih prvaka (m), Durres (Albanija)30.09.-08.10.
15.Kup europskih prvaka (ž) , Durres (Albanija)30.09.-08.10.
16.Grand Swiss (m+ž), IsleofMan23.10.-05.11.
17.Ekipno EP za seniore, Budva (Crna Gora)10.11.-21.11.
18.Pojedinačno SP za juniore U14-U18, Montesilvano (Italija)12.11.-25.11.
19.Svjetsko prvenstvo u ubrzanom i brzopoteznom šahu25.12.-30.12.
20.Pojedinačno SP za juniore U202023.
21.Ekipno EP za veterane, Poljska2023.
22.Svjetsko amatersko prvenstvo2023.
23.Pojedinačno SP za veterane, Sochi (Rusija)2023.
24.Pojedinačno SP za kadete U8-U12, Egipat2023.
25.Pojedinačno EP u ubrzanom i brzopoteznom šahu (m)čeka ponudu
26.Pojedinačno EP u ubrzanom i brzopoteznom šahu (ž)čeka ponudu

Informacije o savezu

Hrvatski šahovski savez

Hšs Cro