Prijedlog Kalendara natjecanja 2019.

Prijedlog Kalendara natjecanja HŠS-a za 2019. godinu

1. Druga hrvatska šahovska liga za seniore (Centar, Istok, Zapad, Jug) – putovanja       15.02. – 01.12.

2. Druga hrvatska šahovska liga (juniori) – putovanja      15.02. – 01.12.

3. Treća hrvatska šahovska liga (seniori) – putovanja       15.02. – 01.12.

4. Četvrta hrvatska šahovska liga (seniori) – putovanja     15.02. – 01.12.

5. Peta hrvatska šahovska liga (seniori) – putovanja         15.02. – 01.12.

6. Kadetske lige Hrvatske – Centar, Istok, Zapad, Jug        15.02. – 15.06.

7. Pojedinačno prvenstvo Hrvatske za muškarce, Bjelovar        31.03. – 11.04.

8. Prva hrvatska šahovska liga za juniore, Sv.Filip i Jakov        22. – 28.04.

9. Pojedinačno prvenstvo Hrvatske za žene, Zagreb       07. – 13.05.

10. Finale Kupa Hrvatske, Mali Lošinj      14. – 19.05.

11. 24. međunarodni šahovski festival, Mali Lošinj       14. – 19.05.

12. Prvenstvo Hrvatske za kadete do 7,9,11,13 i 15 godina, Trogir        16. – 21.06.

13. Prvenstvo Hrvatske za juniore do 17 i 19 godina       22. – 28.07.

14. Europsko ekipno veteransko prvenstvo, Mali Lošinj        17. – 26.09.

15. I.a hrvatska liga za seniore      27.09. – 07.10.

16. I. hrvatska liga za žene       27.09. – 05.10.

17. I.b hrvatska liga za seniore      27.09. – 06.10.

18. Kvalifikacije za pojedinačno prvenstvo (muškarci) Pula, Split, Zagreb, Zadar       lipanj – prosinac

19. Ekipno brzopotezno prvenstvo Hrvatske         10.11.

20. Ekipno PH za žene u ubrzanom šahu       16. – 17.11.

21. Druga hrvatska šahovska liga za žene       21. – 24.11.

22. Kvalifikacije za ulazak u Ib ligu                22. – 24.11.

23. Kadetsko ubrzano prvenstvo Hrvatske       30.11. – 01.12.

24. Finale kadetske lige Hrvatske 26. – 30.12.

 

 

Međunarodna natjecanja FIDE i ECU

1. Pojedinačno prvenstvo Europe (m), Skopje (Makedonija)       17. – 30.03.

2. Pojedinačno prvenstvo Europe (ž), Antalya (Turska)       10. – 23.04.

3. Mitropa kup, Slovenija      26.05. – 04.06.

4. Europsko prvenstvo u ubrzanom i brzopoteznom šahu za mlade, Tallin (Estonija) U8 – U18         03. – 07.07.

5. Ekipno juniorsko prvenstvo za mlade, Pardubice (Češka) U18     10. – 18.07.

6. Pojedinačno prvenstvo Europe za mlade, Bratislava (Slovačka) U8 – U18         01. – 12.08.

7. Pojedinačno prvenstvo svijeta u ubrzanom i brzopoteznom šahu U8 – U12, Minsk (Bjelorusija)        15. – 19.08.

8. Pojedinačno prvenstvo svijeta za kadete U8 – U12, Weifang (Kina)        20.08. – 02.09.

9. Pojedinačno prvenstvo svijeta u ubrzanom i brzopoetznom šahu U14 – U18, Salobrena           10. – 14.09.

10. Pojedinačno prvenstvo svijeta za mlade U14 – U18, Mumbai (Indija)           01. – 13.10.

11. Pojedinačno prvenstvo svijeta za juniore, New Delhi (Indija) U20              14. – 26.10.

12. Ekipno prvenstvo Europe, Batumi (Gruzija)                      23.10. – 03.11.

13. Kup europskih prvaka (m+ž), Budva (Crna Gora)              09. – 17.11.

14. Pojedinačno prvenstvo Europe u ubrzanom i brzopoteznom šahu(m), Tallin (Estonija)            11. – 15.12.