NAJAVA: Međunarodni ženski šahovski turnir Cvijet Mediterana

U Rijeci se od 05. do 11. ožujka 2023. godine održava 23. po redu Međunarodni ženski velemajstorski turnir “Cvijet Mediterana”. Ova manifestacija osim šahovskog turnira sadržava cjelogodišnju promidžbu ženskog šaha sa međunarodnim skupovima na kojima se unapređuje sustav rada u ženskom šahu te ostvaruje suradnja i organizacija međunarodnih priredbi uz obučavanje naših šahistica kroz rad u kampovima i ligaškim natjecanjima za žene.

Turnir traje 8 dana i svakim danom igra se po jedna partija.

Na turniru sudjeluju šahistice iz Ukrajine, Bugarske, Slovenije, Srbije i Hrvatske. Od naših šahistica nastupit će: Mirjana Medić, Ana Berke i Tihana Iveković.

Stranica organizatora: Cvijet Mediterana 2023. – 23rd international chess festival Mediterranean flower 2023.