Grand Chess Tour u Zagrebu, 09.-14.07.2024.

Svečanim otvorenjem, u utorak 09. srpnja počinje Grand Chess Tour, na kojem će nastupiti sljedeći igrači: Fabiano Caruana (SAD), Ian Nepomniachtchi (FIDE), Alireza Firouzja (FRA), Wesley So (SAD), Maxime Vachier-Lagrave (FRA), Anish Giri (NED), Vidit Guadrathi (IND), Gukesh Dommaraju (IND), Ivan Šarić (CRO) i Levon Aronjan (SAD).

Nažalost, zbog izvanredne obiteljske situacije nastup je u posljednji trenutak morao otkazati najbolji svjetski šahist Magnus Carlsen.

Croatia Grand Chess Tour igra se pod visokim pokroviteljstvom Vlade Republike Hrvatske, a počasni predsjednici Organizacijskog odbora su Garry Kasparov i Zvonimir Frka Petešić, predstojnik Ureda predsjednika Vlade RH.

Prva tri dana na rasporedu je ubrzani šah, koji se igra u 9 kola, a nakon toga zadnja dva natjecanja rezervirana su za brzopotezni šah.

Stranica organizatora