Europsko ekipno kadetsko prvenstvo, Rodos (Grčka), 20. – 28.06.2024.

Od 20. do 28. lipnja 2024. godine, na Rodos (Grčkoj), održava se Europsko ekipno kadetsko prvenstvo.

Za Hrvatsku nastupaju Erik Golubović, Ivano Močić, Josip Mesić i Ljudevit Juranović u kategoriji U12.

Nakon polovice održanog Europskog ekipnog prvenstva na Rodosu naša mlada reprezentacija U-12 može biti i više nego zadovoljna. U četiri odigrana meča ekipa je ostvarila tri pobjede i jedan poraz.

Pobjedom nad ekipom iz Cipra, nakon četvrtog kola, mladi šahisti nalaze se na diobi drugog do četvrtog mjesta.

Danas naši reprezentativci igraju na prvoj ploči protiv Poljske, trenutno vodeće ekipe.

Bez obzira na daljnje ishode i sve teže borbe koje ih očekuju naši dečki su dosad pokazali veliku hrabrost, borbenost i ekipni duh.

Već iskusni Erik i Ivano borili su se kao lavovi do zadnjeg atoma snage za ekipu te ostvarili za sada najbolje rezultate na svojim pločama na nivou cijelog prvenstva. Josip i Ljudevit vrlo su fokusirani, maksimalno se trude i zaslužuju pohvale. Prema prenesenim dojmovima, atmosfera u ekipi je odlična, dečki su motivirani, međusobno se bodre, pomažu i vesele svojim rezultatima.

Na svakodnevnim sastancima s voditeljem IM Borisom Golubovićem, koji ističe da je ponosan na svih njih i da su čuda u dobroj atmosferi uvijek moguća, naši mladi igrači odlično surađuju, dogovaraju se strategije, analiziraju partije, rješavaju pitanja.

Erik, Ivano, Josip i Ljudevit već su sada naši pobjednici, bez obzira na krajnji šahovski rezultat, jer su svojom osobnosti pokazali primjerno ponašanje, odgovornost prema reprezentaciji svoje države, međusobno uvažavanje, optimizam i prijateljstvo te time zaslužuju respekt.

Sretno mladim šahistima u preostalim mečevima!

Rezultati