Završeno Europsko prvenstvo u ubrzanom i brzopoeznom šahu, Ivanu Šariću za malo izmakla bronca

Završeno je Europsko prvenstvo u ubrzanom i brzopoteznom šahu, koje se održavalo u Zagrebu. Prvenstvo se održalo od 14. do 16. prosinca, a sudjelovalo je gotovo 700 igrača iz 41 europske države.

Europsko prvenstvo u ubrzanom šahu održalo se 14. i 15. prosinca s više od 450 igrača. Natjecanje se igralo u 11 kola, švicarskim sustavom.

Pobjednici su:

1. GM Alexey Sarana (SRB)
  2. GM Haik Martirosyan (ARM)
  3. GM Bogdan-Daniel Deac (ROU)
Najuspješniji hrvatski predstavnik je bo Hrvoje Stević, podijelio je 4. mjesto.

Europsko prvenstvo u brzopoteznom šahu održalo se 16. prosinca s 13 pojedinačnih kola i gotovo 600 igrača.

Pobjednici su:

1. GM David Navara (CZS)
  2. GM Vasyl Ivanchuk (UKR)
  3. GM Denis Kadric (MNE)
  4. GM Ivan Šarić (CRO)

Ceremonija zatvaranja Europskog prvenstva u ubrzanom i brzopoteznom šahu 2023. održana je jučer navečer uz nazočnost predsjednika ECU g. Zuraba Azmaiparashvilija, potpredsjednika ECU g. Alojzija Jankovića, predsjednika Hrvatskog šahovskog saveza g. Ivice Brkića, podpredsjednika članova Izvršnog odbora HŠS-a, Ministrice turizma i sporta, gđe Nikoline Brnjac i Predstojnika Ureda predsjednika Vlade RH. g. Zvonimira Frke-Petešića i drugih uvaženih gostiju.

Zvonimir Boban, proslavljeni nogometaš, također je sudjelovao u  dodjeli pehara.

Galeriju slika možete naći na FACEBOOK stranici prvenstva.
chess-results BLITZ chess-results RAPID