Završen Mitropa Kup – Hrvatska srebrna!

U Malom Lošinju od 11. do 19. travnja održan je Mitropa kup. U muškoj i ženskoj konkurenciji prvo mjesto osvojile su ekipe iz Francuske, dok je Hrvatska ženska reprezentacija u sastavu: Mirjana Medić, Ana Berke, Tihana Iveković, Patricija Vujnović, Anamarija Radiković uz izbornika Ivana Mandekića, osvojila je srebrnu medalju.

Pobjednici u ženskoj konkurenciji:

1. Francuska 14 meč bodova
  2. Hrvatska 13 meč bodova
  3. Slovenija 13 meč bodova

Pobjednici u muškoj konkurenciji:

1. Francuska 16 meč bodova
  2. Italija 14 meč bodova
  3. Mađarska 13 meč bodova

Na zatvaranju su prisustvovali gradonačelnica grada Malog Lošinja, gđa Ana Kučić, predsjednik Europske šahovske organizacije, g. Zurab Azmaiparashvili, predsjednik Mitropa organizacije, g. Marco Biagioli te mnogi drugi uvaženi gosti koji su dijelili medalje pobjednicima.

Sjajan rezultat postigla je Mirjana Medić, koja je na 1. ploči osvojila zlatnu medalju. Također medalju na svojim pločama su osvojile Tihana Iveković i Anamarija Radiković.

chess-results Mitropa 2023 Open

chess-results Mitropa Cup 2023 Women