Predsjednik Komisije za šah u obrazovanju FIDE u posjeti Hrvatskom šahovskom savezu

Armenski velemajstor Smbat Lputian, predsjednik Komisije za šah u obrazovanju FIDE, posjetio je Hrvatski šahovski savez te se sastao s trenerima, a i voditeljima klubova koji posvećuju osobitu pažnju primjeni šaha u obrazovanju.

G. Lputian je nakon upoznavanja sa situacijom vezanom za uvođenje projekta Hrvatskog šahovskog saveza Šah u škole, naglasio kako je kroz rad Komisije stekao brojna iskustva u različitim zemljama svijeta te je spreman kroz neki od budućih posjeta pomoći u ubrzavanju procesa inkluzije šaha u obrazovni sustav. Izrazio je žaljenje što je prošlogodišnjem pilot projektu Hrvatskog šahovskog saveza s 4 osnovne škole jako malo nedostajalo da prođe prag za financiranje od strane Ministartsva znanosti i obrazovanja. S obzirom na izniman napredak koji je ostvaren uvođenjem šaha u obrazovni sustav u njegovoj Armeniji g. Lputian ne sumnja da će se slično uspjeti i u Hrvatskoj.