Prijem Ivana Šarića kod predsjednika HOO-a, Zlatka Mateše

Zagreb,petak 30. ožujka 2018. – Predsjednik i glavni tajnik Hrvatskog olimpijskog odbora (HOO) Zlatko Mateša i Josip Čop priredili su u prostorijama olimpijske udruge u Zagrebu prijem za europskog šahovskog prvaka Ivana Šarića.

U pratnji Ivana Šarića  u prostorije nacionalne olimpijske udruge stiglo je i vodstvo Hrvatskog šahovskog saveza (HŠS) – predsjednik Roland Tomašić i  glavni tajnik Alojzije Janković.

Domaćin, Zlatko Mateša, obećao je potporu mladom šahistu, kojeg se sjeća otprije deset godina kada ga je kao sjajnu šahovsku perspektivu upoznala Europa i Svijet na natjecanjima u juniorskoj konkurenciji.
– Nije mala stvar biti europski šahovski prvak i među pedesetak najboljih u svijetu, od srca čestitamo na tom pothvatu. Posebno mi se sviđa to što te prati glas „fajtera“, natjecatelja koji ne voli remizirati. Sukladno mogućnostima, HOO je spreman pomoći stručnom i tehničkom potporom za uspješan nastavak tvoje karijere – poruka je čelnika Hrvatskog olimpijskog odbora.