Kalendar natjecanja 2018.

Kalendar natjecanja HŠS-a u 2018. godini 

1. Prva hrvatska šahovska liga za juniore, Sv.Filip i Jakov, 02. – 08.04.

2. Pojedinačno prvenstvo Hrvatske za muškarce, Požega, 16. – 27.04.

3. Pojedinačno prvenstvo Hrvatske za žene Zagreb, 23. – 29.05.

4. Finale Kupa Hrvatske, Mali Lošinj, 15. – 20.05.

5. 27. međunarodni šahovski festival, Mali Lošinj, 15. – 20.05.

6. Prvenstvo Hrvatske za kadete do 7,9,11,13 i 15 godina Trogir 16.  – 21.06.

7. Prvenstvo Hrvatske za juniore do 17 i 19 godina,  Vinkovci 23. – 29.07.

8. I.a hrvatska liga za seniore, Biograd, 08. – 16.09.

9. I. hrvatska liga za žene Biograd, 08. – 15.09.

10. I.b hrvatska liga za seniore  15. – 23.09.

11. Druga hrvatska šahovska liga za seniore (Centar, Istok, Zapad, Jug) – putovanja 15.02. – 01.12.

12. Druga hrvatska šahovska liga (žene) 22. – 25.11.

13. Druga hrvatska šahovska liga (juniori) – putovanja 15.02. – 01.12.

14. Treća hrvatska šahovska liga (seniori) – putovanja 15.02. – 01.12.

15. Četvrta hrvatska šahovska liga (seniori) – putovanja 15.02. – 01.12.

16. Peta hrvatska šahovska liga (seniori) – putovanja 15.02. – 01.12.

17. Kadetske lige Hrvatske – Centar, Istok, Zapad, Jug 15.02. – 15.06.

18. Kvalifikacije za pojedinačno prvenstvo (muškarci), Zagreb, Pula, Split, Zadar lipanj -prosinac

19. Ekipno brzopotezno prvenstvo Hrvatske 11.11.

20. Ekipno ubrzano PH za žene 17. – 18.11.

21. Kvalifikacije za ulazak u Ib ligu 23. – 25.11.

22. Finale kadetske lige Hrvatske, Bjelovar 26. – 30.12.

23. Kadetsko ubrzano prvenstvo Hrvatske 01. – 03.12.?


 

Međunarodna natjecanja FIDE i ECU

1. Pojedinačno prvenstvo Europe (ž), Visoke Tatre(Slovačka) 04. – 17.04.

2. Pojedinačno prvenstvo Europe (m), Batumi(Gruzija) 16. – 29.03.

3. Europsko prvenstvo u ubrzanom i brzopoteznom šahu za mlade, Oradea(Rumunjska) 31.07. – 05.08.

4. Ekipno juniorsko prvenstvo za mlade, BadBlackenburg (Njemačka) 11. – 19.07.

5. Pojedinačno prvenstvo svijeta za kadete 8-12, Santiago (Španjolska) 03. – 16.11.

6. Pojedinačno prvenstvo Europe za mlade, Riga (Latvija) 19. – 30.08.

7. Mitropa kup, Italija  30.05.2018.-09.06.2018

8. Pojedinačno prvenstvo svijeta za mlade 14-18, Halkidiki (Grčka) 24.10. – 05.11.

9. Pojedinačno prvenstvo svijeta za juniore, Gebze, Kocaeli (Turska) 04.-16. 09.

10. Kup europskih prvaka (m+ž), Rodos(Grčka) 13. – 21.10.

11. Olimpijada,Batumi(Gruzija) 23.09. – 07.10.

12. Pojedinačno prvenstvo Europe u ubrzanom i brzopoteznom šahu(m), Skopje, (Macedonia) 05. – 09.12.