Kalendar natjecanja 2017

Kalendar natjecanja HŠS-a u 2017. godini

1. Prva hrvatska šahovska liga za juniore. Sv. Filip i Jakov 17. – 23.04.
2. Pojedinačno prvenstvo Hrvatske za muškarce, Valpovo 24.04. – 06.05.
3. Pojedinačno prvenstvo Hrvatske za žene, Malinska 07. – 14.05.
4. Finale Kupa Hrvatske, Mali Lošinj 09. – 14.05.
5. 24. međunarodni šahovski festival, Mali Lošinj 09. – 14.05.
6. Prvenstvo Hrvatske za kadete do 7,9,11,13 i 15 godina, Trogir 16. – 22.06.
7. Prvenstvo Hrvatske za juniore do 17 i 19 godina, Vinkovci 23. – 30.07.
8. I.a hrvatska liga za seniore, Mali Lošinj 27.09. – 07.10.
9. I. hrvatska liga za žene, Mali Lošinj 27.09. – 05.10.
10. I.b hrvatska liga za seniore, Mali Lošinj 27.09. – 06.10.
11. Druga hrvatska šahovska liga za seniore
(Centar, Istok, Zapad, Jug) – putovanja 15.02. – 01.12.
12. Druga hrvatska šahovska liga (žene), Đurđevac 23. – 26.11.
13. Druga hrvatska šahovska liga (juniori) – putovanja 15.02.- 01.12.
14. Treća hrvatska šahovska liga (seniori) – putovanja 15.02.- 01.12.
15. Četvrta hrvatska šahovska liga (seniori) – putovanja 15.02.- 01.12.
16. Peta hrvatska šahovska liga (seniori) – putovanja 15.02.- 01.12.
17. Kadetske lige Hrvatske – Centar, Istok, Zapad, Jug 15.02.- 15.06.
18. Kvalifikacije za pojedinačno prvenstvo (muškarci), Zagreb, Pula,
Split, Zadar lipanj – prosinac
19. Ekipno brzopotezno prvenstvo Hrvatske, Zagreb 12.11.
20. Kup Hrvatske za žene, Zagreb 18. – 19.11.
21. Prvenstvo Hrvatske u ubrzanom šahu u kategorijama U8, U10,
U12 i U14, Dugo Selo 24. – 26.11.
22. Kvalifikacije za ulazak u Ib ligu, Đurđevac 24. – 26.11.
23. Finale kadetske lige Hrvatske, Našice 26. – 30.12.


Međunarodna natjecanja FIDE i ECU

1. Pojedinačno prvenstvo Europe (ž), Riga(Latvija) 10. – 23.04.
2. Pojedinačno prvenstvo Europe (m), Minsk(Bjelorusija) 29.05. – 10.06.
3. Europsko prvenstvo u ubrzanom i brzopoteznom šahu za mlade,
Budva(Crna Gora) 19. – 23.06.
4. Ekipno juniorsko prvenstvo za mlade, Iwonicz – Zdroj (Poljska) 16. – 24.08.
5. Pojedinačno prvenstvo svijeta za kadete 8-12, Brasilia (Brazil) 21. – 31.08.
6. Svjetski kup(m), Batumi(Gruzija)

02. – 28.09.
7. Pojedinačno prvenstvo Europe za mlade, Mamaia (Rumunjska) 03. – 14.09.
8. Mitropa kup, Balatonszarszo (Mađarska) 16. – 25.09.
9. Pojedinačno prvenstvo svijeta za mlade 14-18, Montevideo
(Urugvaj) 16. – 26.09.
10. Pojedinačno prvenstvo svijeta za juniore, Tarvisio (Italija) 12. – 26.11.
11. Kup europskih prvaka (m+ž),Manavgat(Turska) 07. – 15.10.
12. Ekipno prvenstvo Europe(m+ž), Halkidiki(Grčka) 25.10. – 05.11.
13. Pojedinačno prvenstvo Europe u ubrzanom i brzopoteznom
šahu(m), Katowice(Poljska)